Klimatyzacja w Twoim mieszkaniu

Domowa klimatyzacja to urządzenie, które pomaga przetrwać gorące lato. Dzięki niej przebywanie w domu czy mieszkaniu, nawet przy bardzo wysokich temperaturach na zewnątrz, nie jest uciążliwe. Wysokiej jakości klimatyzator to jednak coś jeszcze, ponieważ dzięki obecnej funkcji jonizacji, powietrze jest idealnie dostosowane dla alergików. W takim razie jaki klimatyzator wybrać?

Klimatyzatory ścienne z montażem

Klimatyzatory typu SPLIT składają się z dwóch oddzielnych jednostek – jednostki wewnętrznej oraz agregatu. Część wewnętrzna jest montowana w danym klimatyzowanym pomieszczeniu. Składa się przede wszystkim z wentylatora, który zasysa powietrze przez zimny parownik, które je schładza. Z kolei agregat jest montowany na zewnątrz budynku. Również składa się z wentylatora i nagrzewającego się skraplacza, który oddaje ciepło przechwycone przez jednostkę wewnętrzną. Sercem całego układu jest sprężarka, która stanowi element jednostki zewnętrznej. Dzięki temu, że ten najgłośniejszy element układu jest na zewnątrz, klimatyzatory ścienne mogą pracować bezszelestnie, w przeciwieństwie do hałasujących klimatyzatorów przenośnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając domowy klimatyzator?

Bardzo ważnym czynnikiem wyboru klimatyzacji będzie klasa energetyczna. Najwyższą dostępną klasą jest A+++, posiadają ją klimatyzatory z górnej półki. Aby jednak dokładnie przyjrzeć się jej pracy warto porównać wskaźnik pracy SEER (chłodzenia) oraz SCOP czyli ogrzewania. Porównanie tych dwóch wskaźników pomoże określić, ile razy pozyskana moc chłodnicza bądź grzewcza będzie większa od mocy, która zostanie pobrana z sieci elektrycznej. Wartość wskaźników powinna być jak najwyższa, aby urządzenie było energooszczędne. Kolejna kwestia to głośność klimatyzatora, którą najlepiej sprawdzić w kartach katalogowych podczas zakupu urządzenia. Nowoczesne klimatyzatory posiadają liczne funkcje sterujące ich pracą. Można w taki sposób ustawić określone miejsce nawiewu dla chłodnego powietrza, a także intensywność jego działania.

Zdrowe powietrze w Twoim mieszkaniu

Odpowiednia klimatyzacja powietrza w domu czy mieszkaniu to idealne rozwiązanie dla osób które mają problem z płucami oraz alergików. Klimatyzatory filtrują powietrze wyłapując wszystkie szkodliwe alergeny, kurz oraz pyłki. Pamiętajmy, że klimatyzatory podnosząc temperaturę powietrza do 23-26 stopni Celsjusza oraz wilgotność rzędu 40-60% zapewniają idealne warunki do życia. Takie powietrze jest dla nas najzdrowsze. Dobrze pamiętać, że różnica temperatury między pomieszczeniem nieklimatyzowanym, a klimatyzowanym powinna sięgać około 7°C. W innym przypadku łatwo o przeziębienia.

Jakie są rodzaje klimatyzacji?

Ze względu na budowę klimatyzatory dzielimy na:

  • rozwiązania typu monoblock – jest urządzeniem składającym się z pojedynczej jednostki. Wewnątrz jednostki znajdują się: parownik, skraplacz, sprężarka oraz cała reszta oprzyrządowania. Jedyną różnicą od wersji split jest sposób odprowadzenia gorącego powietrza, które – w zależności od modelu urządzenia oraz możliwości technicznych w obiekcie – odprowadza się odpowiednim przewodem umieszczonym w otworze okiennym, lub poprzez podłączenie bezpośrednio do kanału wentylacyjnego.
  • rozwiązania typu split – urządzenie składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej – połączonych z sobą linią chłodniczą zwaną freonową. 
  • rozwiązania typu multisplit – to urządzenia klimatyzacyjne zbudowane tak samo jak klimatyzatory typu split. Od klasycznych splitów różnią się tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się wiele jednostek wewnętrznych.

W obrębie klimatyzatorów typu split i multi-split można wyróżnić następujące rodzaje klimatyzacji:

  • klimatyzatory ścienne,
  • klimatyzatory ścienno-przysufitowe (nazywane również podsufitowymi),
  • klimatyzatory przypodłogowe,
  • klimatyzatory kasetonowe,
  • klimatyzatory kanałowe.

Lato coraz bliżej! Nie zwlekaj i napisz do nas, a dobierzemy odpowiednie jednostki do Twojego domu/mieszkania i wykonamy montaż! Napisz do nas: biuro@wpenergy.pl 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.