Rozwiązania dla biznesu

Firma WP Energy Sp. z.o.o. stara się dla Państwa przygotować zawsze szeroką ofertę rozwiązań, które pomogą w prowadzeniu biznesu i zmniejszą jego koszty. Dla tego staramy się ciągle poszerzać nasze możliwości jeżeli chodzi o usługi, jak i kompetencje naszych pracowników.

farmy fotowoltaiczne budowa pomorskie

Nasza oferta

Farma fotowoltaiczna to przede wszystkim stabilna perspektywa biznesowa. Rosnący trend na ekologiczne wykorzystanie zasobów naturalnych wiąże się z szerokimi możliwościami uzyskania wsparcia na budowę i rozwój własnej elektrowni przemysłowej.

Kogeneracja jest to proces polegający na równoczesnym wywarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w jednym procesie technologicznym. Tego typu proces prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa i co za tym idzie zwiększa się sprawność energetyczna oraz zmniejsza się emisja gazów cieplarnianych.

Turbina wiatrowa to urządzenie przekształcające energię kinetyczną wiatru na pracę mechaniczną w postaci ruchu obrotowego wirnika. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych źródeł energii, po jej zainstalowaniu, nie wymaga się dostarczania do jej pracy żadnych dodatkowych źródeł energii.

Powietrzne pompy ciepła to systemy, które korzystają z odnawialnych źródeł energii i przyczynia się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnego źródła, jakim jest powietrze. Taka pompa pochłania ciepło z zewnątrz i konwertuje je na ciepło dla Państwa potrzeb.

Projekty deweloperskie OZE są dobrym planem inwestycyjnym, a my jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie w dziedzinie dzierżawy gruntu oraz projektu farm fotowoltaicznych i wiatrowych.

Oświetlenie LED w każdej czynności, jaką się wykonuje potrzeba odpowiednich warunków oświetleniowych. Dlatego człowiek zmuszony jest wspierać się światłem lamp. Zarówno w domu i zadaniach, jakie są w nim do wykonania, tak i w sferze zawodowej, komercyjnej światło sztuczne odgrywa ważną rolę.

Technologia ORC wykorzystująca tak zwany organiczny cykl Rankine’a opiera swoją zasadę działania na parowaniu i skraplaniu czynnika roboczego, w tym przypadku wykorzystuję się związek organiczny o niskiej temperaturze wrzenia. Dzięki temu możemy go wykorzystać do produkcji energii elektrycznej z źródeł o niżej temperaturze.

Zielona energia to wszelakiego źródła energii pochodzące z odnawialnych źródeł energii między innymi z słońca, wiatru, wody lub biomasy. Tego typu rozwiązania produkują mniej zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji do atmosfery. W biznesie są one coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, związane jest to z coraz większą presją społeczną.

Abonament PV występuje na świecie już od wielu lat obecne są umowy PPA, czyli Power Purchase Agreement, które pozwalają na wytwarzanie i obrót energią. Jest to porozumienie zawierane bezpośrednio pomiędzy wytwórcą energii z instalacji OZE a odbiorcą, który chciałby z tej energii korzystać. Niedawno pojawiła się jeszcze jedna możliwość, czyli umowy PV as a service.