Carport dla biznesu

W obecnych czasach coraz większą popularnością i uznaniem wśród klientów indywidualnych i biznesowych cieszą się wiaty fotowoltaiczne tzw. carporty. Co to jest carport? Jak zbudować wiatę pod samochód? Czy potrzebujemy pozwolenia na budowę? Przeczytaj i dowiedz się więcej! 

Co to jest carport?

Carport to mówiąc prosto połączenie wiaty z instalacją fotowoltaiczną. To forma zadaszenia, która w miejsce zwykłego dachu posiada zamontowane moduły fotowoltaiczne. To doskonałe połączenie dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy chcą czerpać korzyści z instalacji odnawialnych źródeł energii, pomimo braku możliwości montażu na gruncie czy dachu. W ten sposób pozyskana energia może być wykorzystywana do zasilania różnego rodzaju sprzętów domowych, a także służyć do ładowania auta elektrycznych.

Wiaty z panelami fotowoltaicznych, zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Taką instalację można zamontować nad podjazdem, która pozwoli nam zyskać dodatkowe zadaszenie nad miejscami postojowymi. Co ważne, cała konstrukcja prezentuje się bardzo estetycznie, a materiały wykorzystywane do montażu cechuje wysoka trwałość i wytrzymałość.

Carport – jak zbudować?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na inwestycję w carport to przede wszystkim musimy określić jego wymiary. Należy przy pamiętać, że musimy wziąć pod uwagę nie tylko miejsce na działce, ale i wymiary konstrukcji wspornej i modułów PV.

Musimy także zwrócić uwagę na prawo budowlane, które mówią, że wiaty o powierzchni do 35 m2 mogą być stawiane bez pozwolenia na budowę. Musimy tylko zgłosić odpowiedniemu organowi chęć jej postawienia. Trzeba jednak pamiętać o zastrzeżeniu, że suma tego typu obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Art. 30 Prawa Budowlanego mówi, że nie wymaga się pozwolenia na budowę ani zgłoszenia „wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny, lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki”.

Charakterystyka produktu

Aluminiowa lub drewniana konstrukcja

Dzięki zastosowaniu aluminium lub drewna konstrukcja jest nie tylko wytrzymała, ale także spełnia funkcje estetyczne, które doskonale komponują się z każdym rodzajem otoczenia.

Uniwersalne zastosowanie konstrukcji

To Ty decydujesz jakie przeznaczenie dać swojej konstrukcji, zgodnie ze swoimi potrzebami. Wiata fotowoltaiczna doskonale nadaje się na miejsce pod garaż, wiatę, zadaszenie tarasowe itp.

Łatwy montaż

Konstrukcja wiaty oparta jest na profilach aluminiowych bądź drewnianych oraz dedykowanym systemie połączeń, dzięki czemu montaż może odbyć się przy pomocy standardowych narzędzi. Możesz to zrobić sam lub skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy.

Odporność na warunki atmosferyczne

Aluminiowa konstrukcja nie wymaga stosowania żadnych środków konserwujących. Konstrukcje drewniane wymagają malowania oraz zastosowania zabiegów zabezpieczających, aby było trwałe. Oba materiały dostosujemy do Twoich potrzeb.

Połącz carport ze stacją ładowania pojazdów

Na naszych drogach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in. Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że na koniec października 2020 r. w Polsce zarejestrowanych było nieco ponad 17 tys. takich aut. Jest to wzrost o 100 % względem ubiegłego roku.

Jeżeli jeździsz samochodem elektrycznym głównie po mieście,  to wystarczy, że postawisz na swoim podjeździe carport fotowoltaiczny połączony z stacją ładowania pojazdu typu wallbox i zaczniesz jeździć praktycznie za darmo!

Jak to możliwe? Wystarczy odpowiednio dobrać moc instalacji fotowoltaicznej do potrzeb związanych z zasięgiem pojazdu i jego mocą w kWh. 

Dodatkowo zadbaj o swoich klientów i przed budynkiem do biura, czy zamiast pustych miejsc przy centrach handlowych zainwestuj w carport ze stacją ładowania – zysk darmową energię oraz zadowolenie właścicieli „elektryków”.

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami!