
WP Serwis Sp. z o.o. to niezawodność usług, szybki czas realizacji i komponenty najwyższej jakości. Nasza firma jest w stanie dla Państwa wykonać kompleksową usługę jeżeli chodzi o docieplenia oraz termomodernizacje budynków.
Korzyści wynikające z ocieplenia domu to przede wszystkim:
- spadek kosztów ogrzewania,
- zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wypuszczanych do środowiska,
- poprawa mikroklimatu pomieszczeń, lepsza szczelność zmniejszająca występujące przeciągi,
- lepsza paraprzepuszczalność chroniąca dom przed rozwojem pleśni i grzybów,
- wyższa wartość domu na rynku nieruchomości, lepszy wygląd elewacji.
Nakładanie warstwy styropianu lub wełny mineralnej na ściany domu ma bowiem przynieść jeden podstawowy skutek – zmniejszyć zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania domu. Obniżenie kosztów eksploatacji domu można bowiem najszybciej uzyskać po zaizolowaniu ścian zewnętrznych i położeniu dodatkowej warstwy termoizolacyjnej stropodachu.
Ekologiczny aspekt docieplenia
Każde gospodarstwo domowe emituje do atmosfery dwutlenek węgla, który niekorzystnie wpływa na nasze środowisko naturalne. Emisję dwutlenku węgla można ograniczyć poprzez założenie odpowiedniej izolacji budynku, która zmniejsza spożycie energii, a co za tym idzie, obniży zużycie ogrzewania, czyli pobór nieodnawialnych źródeł energii. Dodatkowo możemy ubiegać się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.
Program czyste powietrze


Materiały wykorzystywane przy dociepleniu

Styrodur – to materiał bardzo często mylony ze styropianem. Jest to materiał droższy od styropianu, jednak o podobnych parametrach. W czym więc tkwi haczyk? Styrodur wytwarzany z polistyrenu, ma o wiele mniejszą grubość (a taką samą wartość izolacyjną).

Wełna mineralna – to kolejna bardzo popularna forma ocieplania. Główne dlatego że jest ona bardzo efektywna, oraz łatwa w montażu,

Styropian – jest to jedna z najpopularniejszych form. Styropian jest tani, sprawdzony i łatwy w montażu. Warto także zastanowić się nad wyborem pomiędzy styropianem szarym a białym,
Przebieg termomodernizacji
1
Audyt energetyczny – modernizacja jest procesem złożonym. Nie jest to tylko wykonanie izolacji zewnętrznej ścian i dachu, lecz również wymiana okien i instalacji grzewczej. Ważne jest również wykonanie pomiarów, które są dobrym wyznacznikiem skuteczności wykonywanych prac.

2
Projekt budowlany – bazując na wynikach pomiarów, badaniach termowizyjnych i audycie energetycznym przygotowujemy projekt modernizacji.

3
Harmonogram i zakres prac budowlanych – harmonogram prac ma pomóc ekipie wykonawczej przeprowadzić prace termomodernizacyjne od początku do końca. W znacznym uproszczeniu wyglądał on tak.
- Przygotowanie budynku do prac remontowych, usunięcie z elewacji przedmiotów, które mogą przeszkadzać, drobne naprawy ścian.
- Rozbiórka starej ścianki attykowej i zastąpienie jej nową; ocieplenie stropodachu.
- Ocieplenie ścian fundamentowych i cokołu do wysokości 50 cm ponad powierzchnię gruntu.
- Ocieplenie płyty balkonowej nad garażem oraz stropu w garażu.
- Ocieplenie ścian – częściowo metodą bezspoinową, a częściowo lekką suchą.
- Ocieplenie daszku nad wejściem do budynku.
- Wykonanie stóp fundamentowych pod drewniane słupy podpierające balkon.
- Montaż oblicówki drewnianej i pozostałych drewnianych elementów.
- Prace wykończeniowe, malowanie elewacji, porządkowanie terenu.
- Koniec i rozliczenie prac – odbiór robót.

4
Pomiar efektów – analiza porównawcza zużycia energii w termomodernizowanym budynku przed i po wykonaniu prac dociepleniowych.
