Pokrycia dachowe

magazyn enegii pomorskie

WP Serwis Sp. z o.o. to niezawodność usług, szybki czas realizacji i komponenty najwyższej jakości. Nasza firma jest w stanie  dla Państwa wykonać kompleksową usługę jeżeli chodzi o wykonanie pokryć dachowych, zarówno jeżeli chodzi o dachówki, blachodachówki, papy, czy innego rodzaje pokrycia.

Podkład to warstwa dachu znajdująca się między konstrukcją i pokryciem. Tworzy ją izolacja przeciwwodna oraz przytwierdzony do krokwi ruszt z łat i kontrłat, ewentualnie deskowanie. Podkład odpowiada za odprowadzenie na zewnątrz wody opadowej i pary wodnej, którym udało się wniknąć do tej strefy. Dobiera się go w zależności od kąta nachylenia dachu i rodzaju materiału pokryciowego. Ma być tym szczelniejszy, im mniej szczelne jest pokrycie i im mniejszy spadek połaci. Izolacją przeciwwodną jest dziś najczęściej folia wstępnego krycia (o niskiej lub wysokiej paroprzepuszczalności – te drugie nazywa się membranami dachowymi), rzadziej papa podkładowa (bez posypki). Pod blachy płaskie układa się maty strukturalne, umożliwiające odprowadzanie skroplin z ich dolnej powierzchni.

Materiał na pokrycie dachu

Przed podjęciem decyzji należy sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ewentualnie decyzję o warunkach zabudowy. Lokalne przepisy mogą narzucać nie tylko kształt i spadek dachu, ale nawet jego kolor.

Warto uwzględnić lokalizację domu – nad morzem blaszany dach jest bardziej narażony na korozję, pod drzewami na dachówkach pojawią się mech i porosty. Tam, gdzie wieją silne wiatry, lepiej wybrać pokrycie małoformatowe i ciężkie.

Rodzaje pokryć

Dofinansowania

W przypadku termomodernizacji budynku możemy ubiegać się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!