Opłacalność instalacji fotowoltaicznych dla firm

W każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od branży, rachunki za prąd elektryczny to duży, comiesięczny wydatek. Zazwyczaj, stanowią one ok. 20% ogólnych kosztów firmy, przy czym w każdej branży, procent ten może być jeszcze większy. Dodatkowo to właśnie przedsiębiorstwa jako pierwsze odczuwają rosnące ceny prądu i problemy z dostępnością energii. Rozwiązaniem, które z powodzeniem stosują największe przedsiębiorstwa w Polsce są instalacje fotowoltaiczne dla firm.

Dlaczego instalacja fotowoltaiczna dla firm to dobry pomysł?

Z roku na rok koszty związane z energią elektryczną rosną w Polsce systematycznie – jak pokazują dane GUS, w przeciągu ostatnich kilkunastu lat zwiększyły się one o niemal 140%. W roku 2022 koszty przekroczyły historyczne granice – w sierpniu sięgnęły nawet 2.000 zł/MWh.

W 2023 roku ceny prądu dla małych i średnich firm mają zostać zamrożone do poziomu 785 zł/MWh wraz z opłatami za dystrybucję będą stanowić poważne obciążenie dla wielu przedsiębiorstw. Dodatkowo trzeba również pamiętać, że sztucznego obniżania cen nie będzie można stosować przez cały czas. Rozwiązaniem tych kosztów są instalacje fotowoltaiczne dla firm.

Sposobem na uniezależnienie się od niestabilnych cen energii są panele fotowoltaiczne dla firm.
Co możesz zyskać dzięki instalacji PV:

Opłacalność inwestycji, to dla każdej firmy kluczowa kwestia. Fotowoltaika dla biznesu, w zależności od zużycia i sposobu finansowania, zwraca się już po kilku latach. Dalej zaczyna się generowanie czystego zysku i darmowego prąu.

Instalacja fotowoltaiczna w firmie to także gwarancja, że w przypadku dużych upałów, przedsiębiorstwo nie zostanie odcięte od energii. Ograniczenia dostaw prądu dla większych biznesów będą się zdarzać coraz częściej. Dzięki własnej instalacji fotowoltaiczne to nie będzie już problemem, ponieważ to instalacja zapewni firmie niezbędną zieloną energię.

Ochrona środowiska to obecnie bardzo ważna kwestia dla konsumentów – coraz chętniej sięgają oni po produkty stworzone w ekologiczny sposób. Przedsiębiorstwa korzystające z odnawialnych źródeł energii, są postrzegane jako bardziej świadome i odpowiedzialne w kwestii środowiska, co przynosi im wymierne korzyści.

Inwestycja w indywidualną elektrownię słoneczną, która wytwarza prąd na własne potrzeby, pozwala firmom na lepsze zaplanowanie budżetu. To także brak już ryzyka, że wydatki na energię, każdego dnia drastycznie się zwiększają.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej w firmie

Montaż instalacji fotowoltaicznej to duża inwestycja firmowa. Warto mieć na uwadze fakt, iż mamy do odliczenia pełny VAT na poziomie 23% Inwestycja w PV jest również kosztem w firmie – tak więc mamy oszczędności w związku odliczeniami od podatku dochodowego.

Obniżenie rachunków w firmie nawet o 80% dadzą oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele.

Leasing to forma finansowania znana prawie każdemu przedsiębiorcy. Z tej opcji można skorzystać nie tylko na sfinansowanie podjazdu w firmie, ale również na instalację fotowoltaiczną. Raty leasingowe można rozłożyć nawet na 6 lat i cieszyć się z comiesięcznego kosztu oraz pełnego odliczenia VAT.

Masz firmę i zastanawiasz się nad własną instalacją fotowoltaiczną? Napisz do nas! Doradzimy, zamontujemy i załatwimy wszelkie formalnośc!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.