WP Energy Group wchodzi na rynek kenijski!

W III kwartale WP Energy Group wejdzie na rynek kenijski. Widzimy w niej dużo szans jeżeli chodzi o OZE, a przede wszyskim:

„Jesteśmy bardzo zaangażowani w promowaniu rozwiązań OZE dla tego wschodnioafrykańskiego Państwa. Ze względu na swoje położenie oraz doskonale warunki pogodowe jest to państwo, które posiada duży potencjał na rynku odnawialnych źródeł energii” – powiedział Wojciech Pozorski prezes zarządu. 

Kenia jeżeli chodzi o ludność jest dość zróżnicowanym krajem. W skład demografii wchodzi ponad trzydzieści grup plemiennych, a całkowita liczba mieszkańców to 47 mln mieszkańców. Są to kraje rolniczy z rozwijającym się przemysłem przetwórczym i usługowym. Po recesji z przełomu lat 80. i 90. XX w. Kenia kontynuuje reformy i prywatyzację. W 2016 roku rolnictwo wytwarzało 32,7% produktu krajowego brutto, przemysł 18%, a usługi 49,3%. Produkt krajowy brutto w 2016 roku wyniósł 70,53 mld USD, czyli 1551 USD na osobę.

Kraj ten obecnie walczy ze zmianami klimatycznymi. Firma Distributed Power Africa Kenya (DPA) uzyskała finansowanie na wdrożenie rozwiązań w zakresie energii słonecznej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych w wysokości 12 mln zł.

„Wierzymy, że energia jest kluczowym filarem wspierania rozwoju gospodarczego Afryki i transformacji cyfrowej. Dzięki tej inwestycji spodziewamy się zwiększonego wykorzystania energii odnawialnej przez przedsiębiorstwa w Kenii” – DPA.

Dodatkowo prowadzone są prace nad funduszem wspierającym transformacje energetyczną krajów w Afryce Subsaharyjskiej w celu przyspieszenia kolejnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Budżet tego funduszu ma wynieść aż 500 mln dolarów. 

„Widzimy potrzebę pomocy Kenii w budowie i modernizacji systemu elektroenergetycznego jest to spójne z celem Naszej groupy” – powiedział Wojciech Pozorski prezes zarządu. 

Obecnie w Kenii trwają pracę jeżeli chodzi o inflastrukturę elektroenergetyczną kraju. Rząd planuje w najbliższych latach rozbudować sieć elektroenergetyczną oraz zmodernizować obecną. Na ten plan ma zostać specjalny fundusz umożliwiający wsparcie finansowe Państwa.

Kenia posiada ogromny potencjał wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Bank Światowy i Rząd Kenii przedstawili strategiczny plan działania, który podkreślił znaczenie off-gridowej energetyki słonecznej, aby zapewnić powszechny dostępu do energii. Organizacje partnerskie oszacowały, że zaprezentowany plan może zapewnić do 14 mld dolarów na inwestycje w ciągu najbliższych pięciu lat. Dlatego będziemy się starać rozpowszechniać tam rozwiązania związane z fotowoltaiką. Jednakże drugim produktem który będziemy chcieli rozpowszechniać jest klimatyzacja. Ma ono duży wpływ na komfort życia, dlatego że temperatury w Keni są bardzo wysokie.

 Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.