WP Energy Group wchodzi na rynek cypryjski!

Mamy do przekazania Państwu wspaniałą wiadomość. Nasza firma do końca II kwartału wejdzie na rynek cypryjski i zacznie pomagać w  promowaniu oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Jesteśmy bardzo podekscytowani, gdyż to otwiera nowy rozdział w działaniu naszej firmy. Dodatkowo jako zespół będziemy stawiać czoła nowym wyzwaniom, co przyniesie rezultat w polepszeniu świadczonych przez nas usług na rodzimym rynku.

Cypr jako państwo położone na Morzu Śródziemnym jest idealnym miejscem jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii. W roku 2020 udział w produkcji energii elektrycznej z fotowoltaiki wyniósł 7%. Jest to jeden z największych udziałów PV jeżeli chodzi o bilans energetyczny w Europie. Sam Uniwersytet Cypryjski ogłosił budowę dwóch farm fotowoltaicznych o mocy 10 MW oraz 13 MW. Dodatkowo sam rząd Cypru przeznaczył 1,3 miliona euro na wprowadzenie systemu net metering, takiego samego jak w Europie oraz stara się połączyć siecią elektroenergetyczną z resztą UE za pomocą EuroAsia Interconncetora.

Gospodarka Cypru opiera się na usługach, a przede wszystkim turystyce. W 2016 roku kraj ten odwiedziło 3,187 mln turystów, generując dla niego przychody na poziomie 2,363 mld euro (11,9% więcej niż w roku poprzednim). Większość turystów odwiedzających Cypr pochodzi z Wielkiej Brytanii, Rosji i Grecji. Sama populacja wynosi około 1,1 mln mieszkańców. Ciągły rozwój sektora turystycznego na Cyprze oraz stały rozwój PKB który w 2017 wyniósł 36,442 $, powoduje, że budowane jest coraz więcej budynków. Powoduje to że zwiększa się poziom życia mieszkańców oraz ich zadowolenie społeczne. Dlatego zwiększa się konsumpcja energii, którą należy kompensować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.