Fotowoltaika – dofinansowanie w ramach programu “Mój Prąd”

Zacznijmy od tego, że na systemy fotowoltaiczne możemy ubiegać się o wiele dofinansowań. Wszystkie dofinansowania opisane są w naszym wpisie na blogu. W tym artykule chcemy przybliżyć Państwu program „Mój prąd” oraz przedstawić instrukcje wysłania wniosku.

Program „Mój Prąd”

Wydawałoby się, że koszty założenia instalacji fotowoltaicznej są duże. Z dofinansowaniami możemy uzyskać nawet do 50% zwrotu. Program „Mój prąd” oferuje dofinansowanie do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji  wchodzącej w skład przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Dotacja skierowana jest dla osób fizycznych.  Program „Mój prąd” ma na celu zwiększenie produkcji elektrycznej z systemów fotowoltaicznych na terenie Polski. Poniżej przedstawimy Państwu jak taki wniosek o dotacje złożyć.

piec indukcyjny pomorskie

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotacje?

Aby otrzymać dotację ” Mój prąd” należy spełnić kilka warunków:

  • Instalacja fotowoltaiczna musi być o mocy pomiędzy 2 kW a 10 kW.  Większość instalacji dla domów jednorodzinnych mieści się w tym przedziale.
  • Wydatki na instalacje poniosłeś od 23 lipca 2019 r. oraz instalacja nie została zakończona przed tą datą.
  • Instalacja nie jest rozbudową już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.
  • Składając wniosek, system musi być już zainstalowany.

WP Energy pomoże Państwu w spełnieniu wszystkich powyższych warunków. 

Do kiedy można złożyć wnioski oraz jak to zrobić?

Wnioski można złożyć do 18 grudnia 2020. Od marca wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Wnioski składamy poprzez formularz udostępniony na stronie GOV.pl – Formularz zgłoszeniowy. Aby złożyć wniosek, jest potrzebny profil zaufany lub e-dowód. Profil zaufany można założyć poprzez stronę  www.pz.gov.pl

piec indukcyjny pomorskie

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o dofinansowanie?

Pamiętaj, po złożeniu wniosku, nie masz możliwości jego edycji. Jeśli w Twoim wniosku urzędnik stwierdzi braki lub błędy, dostaniesz wiadomość na e-mail wskazany we wniosku. Za złożenie wniosku nie ponosisz żadnych opłat.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu informacje o dofinansowaniu “Mój prąd”. Mamy nadziej, że to pomoże obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej w Państwa domu. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania o koszty oraz o dofinansowanie systemów fotowoltaicznych, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.